Događanje

Šahovski turnir u ožujku

20.03.2024.

_Fakultet i zajednica

Šahovska sekcija pri MEDRI najavljuje šahovski turnir 20. ožujka (srijeda), koji će se održati od 16 do 18 sati u Auli zgrade Medicinskog fakulteta u Rijeci.

Tempo igre je pet (5) minuta po igraču, bez dodatka. Igra se šest kola.

Molimo Vas da prijavite sudjelovanje radi lakše organizacije na email: sasa.horvat@medri.uniri.hr

Kako nam je bilo

Šahovska sekcija pri MEDRI i SOSS organizirali su „Šahovski turnir u ožujku“ te je nastupilo ukupno 11 igrača. Brojni studenti zbog obveza nisu mogli stići na početak turnira, pa su se naknadno pridružili tako što su uživali u slobodnoj igri. Uz redovite sudionike turnira, sudjelovale su nove igračice i igrači, kako među studentima, tako i među profesorima.

Na turniru se odigralo sedam kola, uz vremensku kontrolu od pet minuta po igraču.  Pobjednik turnira sa stopostotnim učinkom bio je prof. dr. sc. Damir Muhvić, a daljnji poredak je kako slijedi: S. Horvat 6, E. Filipović 4.5, R. Eterović, S. Goronja, A. Dominković 4, A. Matić 3.5, M. Host, E. Kunić 3, D. Klepac 2, E. Kovačić 1 bod.

SOSS je pripremio medalje i nagrade za najbolje plasirane studente, dok je MEDRI omogućio prigodne grickalice i sokove.

I ovom prilikom Šahovska sekcija pri MEDRI poziva sve ljubitelje igre da se pridruže, te ujedno najavljuje nove trening susrete i turnire.

Podijeli događanje na