Prof. dr. sc. Franjo Šolić

08.08.2022.

Na Medicinskom fakultetu u Rijeci zaposlio se 1962. godine.

Od 1978. do 1999. bio je predstojnik Zavoda za fiziku, od 1983. do 1987. prodekan za znanstveni rad.

Područje njegova znanstvenog interesa bila je biofizika, posebice mjerenje bioelektričnih potencijala stanica. Bavio se istraživanjem ultraslabe biokemoluminiscencije, slobodnih radikala te bioelektričnih potencijala živih stanica, tkiva i organa slatkovodnih i morskih organizama u normalnim i izmijenjenim uvjetima okoline.

Osuvremenio je nastavu uvođenjem vlastitih računalnih programa.

Bio je član više znanstvenih u stručnih udruga, član i osnivač Jugoslavenskog društva za biofiziku, član Upravnog odbora Hrvatskoga biofizičkog društva, prvi predsjednik Udruge „Znanost mladima Rijeke“, član i u dva mandata predsjednik Društva matematičara i fizičara.

Objavio je osamdesetak znanstvenih i stručnih radova. Autor je skripti i sveučilišnog udžbenika.

Dobitnik je brojnih priznanja i nagrada.

Komemoracija će se održati u petak, 09.09.2022. u 14:00 u predavaonici broj 2 Medicinskog fakulteta u Rijeci.