Događanje

„Dexterovi laboratoriji“ radionica Zavoda za medicinsku kemiju, biokemiju i kliničku kemiju

25.04.2023.

— 28.04.2023.

_Znanstvena događanja

Voditelj(i) aktivnosti: izv. prof. dr. sc. Lara Batičić, Antea Kršek, univ.bacc.physioth. i studentica Studija medicine na engleskom jeziku

Suradnici: Djelatnici Zavoda za medicinsku kemiju, biokemiju i kliničku kemiju, Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci

Studenti Medicinskog fakulteta u Rijeci i volonteri

Opis aktivnosti:

Radionica prati mladog Dextera – malog (bio)kemičara koji odlučuje testirati vitamine u svojoj prehrani. Kroz tri pokusa, u kojima će djeca zajedno s Dexterom ispitivati razinu vitamina u odabranom voću i povrću te uz posebno osmišljene didaktičke tehnike upoznati će i određene znanstvene metode koje će dodatno potaknuti njihovo kreativno razmišljanje te im pružiti i dodatna znanja o važnosti pravilne prehrane. Kroz testiranje kemijskog sastava hrane djeca uče i o kompleksom svijetu raznovrsnih molekula koje ih okružuju. Uz sve to, zdravu hranu koja inače nije na vrhu dječjih jelovnika prikazujemo u zaigranom tonu te kako hrana može biti jednako poučna i zanimljiva. Program radionice za cilj ima potaknuti kreativno i inovativno razmišljanje djece te upoznati ih s važnošću znanosti i pravilne prehrane.

Predviđeno trajanje: 70 – 90 minuta

Ciljana publika: Učenici mlađih razreda osnovnih škola (6-10 godina)

Termini održavanja: 25., 27. i 28.4. 2023. – od 17:00 do 19:00 u Dječjoj kući

Predviđeni broj sudionika/posjetitelja je 15 po radionici (zbog organizacije i ograničenog broja sudionika, za sudjelovanje je potrebna najava na mail adresu: tea.krsek@gmail.com