Izv. prof. prim. dr. sc. Berislav Budiselić

05.09.2023.

U 71. godini života iznenada nas je napustio izv. prof. prim. dr. sc. Berislav Budiselić. Rođen je 14. siječnja 1953. u Liču. Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci diplomirao je 1977. godine. U KBC-u Rijeka bio je zaposlen gotovo 40 godina, od studenog 1979. do siječnja 2018. kada odlazi u mirovinu. Specijalistički ispit iz radiologije položio je 1983., a naziv primarijus stekao 1998. Od prvih koraka u struci profesor Budiselić izabrao je segment radiologije kojim će se baviti do kraja svoje profesionalne karijere – intervencijsku radiologiju. Uža specijalizacija iz intervencijske radiologije priznata mu je 2004. Usavršavao se u struci kod renomiranog doajena intervencijske radiologije profesora Obreza u Ljubljani. Način na koji je izvodio invazivne zahvate znamo svi koji smo s njim radili i uživali u nevjerojatnoj vještini kojom je odrađivao najsloženije procedure. Poslu je pristupao s velikim entuzijazmom ne priznajući nepremostive zapreke, uvijek pozitivan i inspirativan za svoje suradnike, bez obzira na zdravstvene tegobe koje su ga pratile dugo godina. Liječnici drugih specijalnosti rado su surađivali s kolegom Budiselićem zajedno planirajući najbolje opcije za liječenje bolesnika koji su uvijek bili u fokusu njegovog rada. Osobito je volio pomagati mladima koji su učili intervencijsku radiologiju. Uz njega su se osjećali sigurnim kada su trebali praktični savjet, kada je trebalo uskočiti kod najsloženijih zahvata ili komplikacija. Profesor Budiselić doktorirao je 1998. godine, znanstveno-nastavno zvanje docent stječe 1999., a za izvanrednog profesora izabran je 2004. godine. Radio je u kumulativnom radnom odnosu u KBC-u Rijeka te na Medicinskom fakultetu, a kasnije na Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci. Bio je dugogodišnji šef Odjela intervencijske radiologije i zamjenik predstojnika Kliničkog zavoda za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju. Bio je kolega i prijatelj, dobri duh sušačke radiologije, učitelj i oslonac, a nadasve dobar čovjek. Berislav Budiselić zauvijek će ostati u našim mislima i sjećanju. Počivao u miru.

U ponedjeljak, 11. rujna 2023. u 13,00 sati, u velikoj predavaonici KBC-a Rijeka, lokalitet Sušak (P12), održat će se komemoracija u spomen na preminulog umirovljenog liječnika Berislava Budiselića.

O profesoru Budiseliću govorit će njegovi prijatelji, suradnici i kolege.

prof. dr. sc. Damir Miletić, dr. med.