Natječaj za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse u svim trećim zemljama

21.09.2023.

Sveučilište u Rijeci 22. rujna 2023. raspisuje Erasmus Natječaj za mobilnost studenata radi obavljanja stručne prakse u 2023./2025. u okviru programa Erasmus u svim trećim zemljama koje nisu pridružene programu (projekt 2023-1-HR01-KA131-HED-000113440, INTERNATIONAL OPENING).

Mobilnost se može ostvariti u nepridruženim zemljama cijelog svijeta (regije 1 – 14) te mora biti ostvarena u razdoblju od 10. listopada 2023. do 31. srpnja 2025. Popis regija 1 – 14 nalazi se na kraju natječaja.

Najkraće trajanje standardne (fizičke) studentske mobilnosti je 2 mjeseca, a najdulje 12 mjeseci.

U dogovoru s inozemnom institucijom, studenti prijediplomskog i diplomskog studija mogu ostvariti i tzv. blended mobilnost – kratkoročnu fizičku mobilnost u trajanju od 5 do 30 dana uz obveznu virtualnu mobilnost prije, tijekom i/ili nakon fizičkog dijela mobilnosti.

Studenti na poslijediplomskom studiju mogu tijekom studija odnosno u okviru godine dana od stjecanja doktorata ostvariti kratkoročnu fizičku mobilnost u trajanju od 5-30 dana bez obvezne virtualne mobilnosti.

Studenti mogu realizirati stručnu praksu u okviru godine dana od završetka studija (diplomiranja). Praksa mora biti završena u okviru te godine, a ne kasnije od datuma određenog Natječajem. U trenutku prijave na natječaj kandidati moraju imati status studenta.

Natječaj će biti otvoren do iscrpljenja raspoloživih sredstava, a najkasnije do 1. ožujka 2025. godine.

Detaljne informacije o Erasmus programu, tekstovi natječaja i prijavni obrasci objavljeni su na mrežnim stranicama Sveučilišta: