Doc. dr. sc. Tomislav Tamarut

04.03.2024.

Preminuo je doc. dr. sc. Tomislav Tamarut, specijalist dentalne i oralne patologije s parodontologijom zaposlen na Medicinskom fakultetu u Rijeci od 1977. do 1996.

Komemoracija će se održati ponedjeljak, 25.03.2024. u 14:00 u Vijećnici Medicinskog fakulteta.

Tomislav Tamarut rođen je 17.06.1943. godine u Novalji. Osnovnu, te školu za zubne tehničare pohađao je i završio u Zagrebu 1962. godine. Nakon jednogodišnjeg rada u zvanju zubnog tehničara, upisuje Višu stomatološku školu u Rijeci i diplomira 1966. godine. u posebni oblik redovnog studija na Stomatološkom fakultetu u Zagrebu upisuje se 1969. godine. Promoviran je u zvanje liječnika-stomatologa 29. studenog 1972. godine. Iste godine upisuje se u poslijediplomski studij iz Kliničke patofiziologije na Medicinskom fakultetu u Rijeci Sveučilišta u Zagrebu. Na istom fakultetu, nakon javne obrane magistarskog rada 24. lipnja 1977. godine pod naslovom: “Kliničko ispitivanje električnog potencijala eksponirane zubne pulpe aparatom vlastite konstrukcije i njegova primjena u liječenju pulpe metodom direktnog prekrivanja”, stječe naslov magistra medicinskih znanosti iz područja kliničke patofiziologije. Disertaciju pod naslovom Procjena stanja zubne pulpe i mjerenje dužine korijenskog kanala primjenom elektroničkog uređaja vlastite konstrukcije obranio je 1981. godine.

Bio je voditelj nekoliko istraživačkih projekata, autor brojnih znanstvenih, nastavnih i stručnih tekstova.

Više radu o doc. dr. sc. Tomislava Tamaruta pročitajte u članku Novoga lista s početka 2021. godine

Poznati stomatolozi s Bulevarda otišli u zasluženu mirovinu: “Ljubav prema poslu bila je ključna za uspjeh”