Šahovski turnir u studenom na MEDRI-ju

30.11.2023.

Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci u srijedu je održan „Šahovski turnir u studenom“, pod organizacijom Šahovske sekcije pri MEDRI/SOSS. Pobjednik turnira je prof. Damir Muhvić, koji je nastavio svoj stopostotni učinak na svim dosadašnjim turnirima, dok je drugo mjesto – ujedno i najbolje studentsko mjesto – pripalo Stjepanu Goronji, koji je ostvario pet bodova iz šest partija. Ostali rezultati su: Horvat S., Filipović E. 4, Eterović R., Dominković A., Dauphin E., Nekić L. 3, Matijević B., Matić A. 2, Čičak L. 1, te Dujmenović A. 0 bodova.

Kako se nova akademska godina zahuktala te time i brojne obveze studenata i profesora, ne iznenađuje manji broj igrača nego na prvom ovogodišnjem turniru. Dobra vijest je što se prijavljuju novi igrači koji pokazuju izniman talent i interes za igru, dok su studenti sa studija Medicine na engleskom jeziku sada već redovito nazočni. Lijepo je bilo za vidjeti i sve brojniju publiku, koja je došla podržati kolegice i kolege tijekom borbe na 64 polja! Nakon turnira nastavilo se druženje uz igru te analize strategija i taktika tijekom odigranih partija, jer se u šahu, kao i u životu, ponajviše uči upravo iz – izgubljenih partija.

Uskoro se planira odigrati novi turnir, a do tada – gens una sumus!

Izv. prof. dr. sc. Saša Horvat