Udruga Terra – Poziv za volontere na besplatnoj telefonskoj liniji za podršku mentalnom zdravlju

21.02.2024.

Udruga Terra i Udruga za beskućnike i socijalno ugrožene osobe Oaza pozivaju stručnjake i studente da se  prijave za volontiranje na savjetodavnoj besplatnoj telefonskoj liniji!

Poziv za uključivanje volontera provodi se u okviru kampanje „Halo, kako si?“ koju će Udruga Oaza i Udruga Terra provesti krajem ožujka s ciljem osiguravanja sredstava za nastavak i povećanje fonda radnih sati besplatne telefonske linije Oslonac.

Telefon Oslonac s brojem 0800 9977 zaživio je u kolovozu 2022. godine kao dio istoimenog projekta sufinanciranog sredstvima Europskog socijalnog fonda. Provela ga je Udruga Terra u partnerstvu s Udrugom Oaza i Gradom Rijeka. Projekt je bio usmjeren na jačanje organizacijskih kapaciteta za pružanje stručne i volonterske psihosocijalne podrške u kriznim situacijama.

Na telefonu je tijekom 12 mjeseci provedbe bilo aktivno 15 educiranih volontera koji su uz stručnu podršku i superviziju u motivirajućem timu primili preko 600 poziva. Telefon i dalje radi svakim radnim danom od 18 do 20h i cilj nam je nastaviti pružati kvalitetnu besplatnu, anonimnu podršku i pomoć osobama u kriznim životnim situacijama te istovremeno ponuditi našim volonterima mogućnost učenja i rada s klijentima.

Stoga pozivamo VAS, stručnjake i studente da se prijavite i u poticajnom okruženju, uz stručnu podršku i edukaciju, svojim znanjem, vještinama i dobrom voljom doprinesete radu Udruge Terra i Udruge Oaza.

Sve potrebne informacije o volontiranju možete dobiti na e-mail: tea@udrugaterra.hr.

Pridružite nam se! Prvi korak je link na prijavnicu: