Događanje

22. Tjedan mozga – Rijeka

13.03.2023.

— 19.03.2023.

Od 13. do 19. ožujka 2023. održava se Tjedan mozga po 22. put u Rijeci. Riječ je o globalnom događaju poznatom pod nazivom Brain Awareness Week koji se održava u velikom broju zemalja pa tako i u našoj državi. Inicijativa se održava u suradnji s Hrvatskim institutom za istraživanje mozga (HIIM) Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatskim društvom za neuroznanost (HDN), kao pridruženi članovi i partneri European Dana Alliance for the Brain (EDAB-a) uz suorganizaciju Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti.

Temeljni cilj manifestacije jest približiti neuroznanost svim skupinama ljudi u društvu, a posebice kod onih mlađih pobuditi želju prema istraživanju fascinantnih tajni mozga. Uz to, naš vrlo bitan zadatak jest govoriti o češćim neuropsihijatrijskim bolestima, koje su vrlo često u društvu nepoznanica, još češće stigmatizirane, a naposljetku te osobe uz pravilnu podršku mogu imati odličan ishod. Stoga, naš cilj je podići svijest javnosti o takvim bolestima, razbiti mitove i destigmatizirati, educirati javnost kako rano prepoznati takve bolesti i potaknuti društvo da pomogne tim osobama.

Projekt organiziraju studenti Medicinskog fakulteta Rijeka pod djelovanjem FOSS-MedRi te profesorice s Katedre za psihijatriju.

Program 22. Tjedna mozga 2023 (pregledaj)

Program 22. Tjedan mozga_2023. (preuzmi)

Pozivamo Vas da nam se pridružite 13.-19.3.2023. u brojnim planiranim predavanjima, radionicama i aktivnostima. Ulaz na sva događanja povodom Tjedna mozga je BESPLATAN te su pozvani svi zainteresirani studenti i građani! Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju putem naših društvenih mreža:

Facebook stranica

Instagram profil