Uspješno održana MEDRI 2023 konferencija

06.04.2023.

Od 30. ožujka do 2. travnja u Rijeci i Lovranu održana je MedRi 2023 konferencija „First International Conference on Teaching and Learning in Medical Education“ i „First International Student Satellite Symposium on Future Doctors Educating the World“. Pretkonferencijski događaji održani su 30. ožujka u Guvernerovoj palači, u sklopu kojih je održana i tematska Dekanska konferencija pod nazivom „Izazovi i budućnost medicinske izobrazbe u Republici Hrvatskoj“, kao i tri panelne rasprave posvećene (pred)diplomskoj i poslijediplomskoj specijalističkoj izobrazbi te Hrvatskom kvalifikacijskom okviru. Preostala tri dana, program konferencije je održan u hotelu Excelsior u Lovranu kroz 18 tematskih sekcija i 80 izlaganja. Posljednjeg dana, Dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci je ispred Dekanske konferencije predstavio zaključke MedRi 2023 konferencije u obliku Lovranske deklaracije, dokumenta koji sadrži kratkotrajne i dugotrajne ciljeve kojim se medicinski fakulteti obvezuju na unaprjeđenje medicinske izobrazbe na svim razinama u Republici Hrvatskoj.

Na konferenciji je prisustvovalo 400 onsite i 1400 online sudionika, kao i 97 pozvanih predavača iz 11 država. Na studentskom simpoziju okupilo se više od 30 studentskih organizacija i sekcija, a program je proveden kroz 13 tematskih sekcija i 43 izlaganja. Posebno vrijedan doprinos dalo je 54 studenata volontera s Medicinskog fakulteta u Rijeci.

Za sve detalje i fotogaleriju posjetite mrežnu stranicu, Facebook i Instagram profil MedRi 2023 konferencije.