CEEPUS natječaj – ljetni semestar akademske godine 2023./2024.

13.10.2023.

CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies – Srednjoeuropski program razmjene za sveučilišne studij) regionalni je program mobilnosti u visokom školstvu. Cilj je CEEPUS-a unaprjeđenje suradnje u području visokog obrazovanja i vezane znanstvene djelatnosti, s naglaskom na međusveučilišnu suradnju i mobilnost. Hrvatska je pristupila ugovoru CEEPUS 1995. godine, a uz Hrvatsku u programu tradicionalno sudjeluju sljedeće države: Albanija, Austrija, Bugarska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Češka, Mađarska, Makedonija, Moldavija, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Slovenija i Srbija.

CEEPUS mreže čine okosnicu programa CEEPUS.

Medicinski fakultet dio je dviju mreža:

1. SI-0905-00-2324 Training and research in environmental chemistry and toxicology (AL | AT | BA | BG | CZ | HR | HU | MD | MK | PL | RO | RS | SI | SK)
  2. RO-1111-00-2324 Food Safety for Healthy Living (AL | CZ | HR | MD | MK | PL | RO | RS | SI)

Prijavna dokumentacija:

1. Životopis na engleskom jeziku
  2. Potvrda o statusu studenta (na engleskom jeziku)
  3. Potvrda s prijepisom ocjena (na engleskom jeziku)

Prijavnu dokumentaciju potrebno je mailom dostaviti CEEPUS koordinatorici izv. prof. dr. sc. Gordani Čanadi Jurešić: gordanacj@medri.uniri.hr.

Više o načinu prijave za mrežne i freemover mobilnosti možete pronaći i na mrežnim stranicama CEEPUS-a

Natječaj za CEEPUS stipendije u lejtnom semestru akademske godine 2023./2024.

POPIS NACIONALNIH CEEPUS UREDA

CEEPUS FAQ